DEĞNEK ALTILISI

Değnek Altılısı  başına zafer çelengi takan bir adamı tasvir ediyor. Etrafında Tezahürat yapan insan kalabalığı var. Atın beyaz rengi saflığın, gücün ve başarının sembolüdür.  Kalabalık halk ata binen adamın başarılarını biliyor ve onu taktir ediyor.

Adamın taşıdığı asa ve ona bağlı çelenk başarıyı vurguluyor. Adam başarılarıyla gurur duyuyor ve etrafındaki kalabalık ona neşe ve coşku ile tepki veriyor.


tarotta-degnek-altilisi

DÜZ: başarı, zafer, ödüller, tanınma, övgü, alkış, gurur , aşkta başarı, ilişkide hedefine ulaşmak, kariyerde başarı, projeleri tamamlamak, ödüllendirilme, mali istikrar...

Anlamı 

Değnek altılısı halk tarafından tanınmak, zafer ve başarı ile ilgilidir. Sadece hedeflerinize ulaşmayı başarmakla kalmadınız, aynı zamanda açık bir şekilde kabul edildiniz. Bir ödül veya bir tür kamu takdiri almış olabilirsiniz. 

Değnek Beşlisi'ndeki dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirmeyi başardınız; Böylece hedeflerinize başarıyla odaklandınız ve bunları gerçekleştirdiniz. 

Bu küçük arkana kartı,  içinizdeki güç ve yeteneklerden yararlanmayı başardığınızı gösterir. Bundan önceki kartın getirdiği karışıklığı düzgün bir şekilde geçmeyi başardınız.

Ancak bu kartın genel pozitifliğin dışında,  hafif bir dezavantajı olduğunu da belirtmek gerekir.

Bu tür bir başarı, kendinize önem vermenin yanı sıra bencil davranış ve kibir getirebilir. Bu pozisyonda olmak kimsenin sizden daha iyi olmadığını düşünmenizi sağlayabilir.

Aşk Anlamı


Bekarsanız başarının geldiğini gösterir. Birileri sizi şu anda çekici buluyor olabilir. Aklınızda biri varsa, dünden razı olabilir. Tek yapmanız gereken ilk adımı atmak.

Uzun süredir bir ilişkiniz varsa ve bir ev satın almak gibi bir şey düşünüyorsanız, bu hedeflerin gerçekleşmesi muhtemeldir. Geleceğiniz parlak görünüyor.

Kariyer Anlamı


Değnek altılısı başarıyı ve kendine güveni ifade eden çok olumlu bir karttır. Bu, daha çok çalışma hayatınız için geçerlidir. Muhtemelen işinizde özellikle gurur duyduğunuz bir başarıya ulaştınız. Bir ödül almanız muhtemeldir; ya da bir promosyon veya gelir artışın gerçekleştirecek herhangi bir şey anlamına gelebilir. 

Yakın geçmişte bir projeyi tamamladıysanız, muhtemelen iyi sonuçlar verecektir. Son zamanlarda verdiğiniz savaşlar sizin lehinize sonuçlanmıştır.

Memnuniyet ve güven anlarının tadını çıkarın. (Bu başarının egoizme gitmesine izin vermeden) mevcut konumunuzun tadını çıkarın.

Para Anlamı


Bu kart görünüyorsa sağlam bir mali pozisyondasınız demektir. Azminiz sayesinde, şu anda bir barışın ve finansal istikrarın tadını çıkarıyorsunuz. Ilımlı olun, ancak çok emin olmadan hareket etmeyin. Bir şey satın alırken çok yönlü düşünün. Bu uyarıyı dikkate alın ve başarınızı kucaklayın.

Ters Anlamı


TERS: başarısızlık, sevilmeme hissi, ihmal edilme hissi, gözlerden kaçmak, başarısız iş projesi, ödüllendirilmemek, başarısız kariyer hedefi, para kaybı, başarısız yatırım...

Bu Kart ters gelirse  tüm yeteneklerinizden ve her türlü başarıyı elde etme potansiyelinizden şüpheye düştüğünüzü gösterir. Kendiniz kadar başkalarını da başarısızlığa ve hayal kırıklığına uğratmış gibi hissedebilirsiniz. Bu, sahip olmak istediğiniz özgüvenden yoksun olduğunuz anlamına gelen bir karttır. Çok ihtiyaç duyduğunuz gücü sağlamak için desteğe ihtiyacınız olabilir. Destek istemekten çekinmeyin.

Ters AŞK Anlamı


Bu kart, hak ettiğine inandığın bir ilişkiyi elde edemediğini gösterebilir. Çoğu zaman tek gereken şey tutum değişikliğidir. Güven ve pozitiflik caziptir ama olumsuz tavırlar genellikle iticidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz veya eşiniz ihmal edilmiş hissedebilirsiniz.

Ters Kariyer Anlamı


Ters pozisyonda gelen değnek altılısı, düz kartın tam aksine başarısızlık ve iş ile ilgili hırs eksikliğini temsil eder. Yakın zamanda iş yerinde bir çatışma veya rekabet yaşadıysanız muhtemelen sizin lehinize dönmedi. Eğer böyle bir gerilim anı yaşadıysanız, bu kart iş yerinizdeki duygularınıza atıfta bulunabilir. Bu duygular, projelerde bir durgunluk veya ilgisizlik olarak kendini gösterecektir. Şu anki pozisyonunuzda sıkışıp kalmış gibi hissedebilirsiniz.

Ters Para Anlamı


Mali durumunuzu yeniden değerlendirmek için bir dakikanızı ayırın. Mali durumunuzda bir düşüş yaşanmış olabilir. Yaptığınız bir yatırım sonuç vermemiş olabilir ya da satın aldığınız şey iyi sonuç vermedi. Finansal varlıklarınızı azaltan bireysel yatırımlar veya alımlar olmadıysa, paranızın daha yavaş azalması muhtemeldir. 
Mali durumunuz hakkında üretken ve proaktif olmak için çalışın!

Lütfen Yorum Yapmadan Önce bir dakikanızı ayırarak Yorum Politikası sayfamızı ziyaret ediniz.
EmoticonEmoticon