DEĞNEK ASI ANLAMI

Değnek ası sizi yeni bir yol izlemeye ve yeni fikirlere motive ediyor, dolayısıyla size ilham veriyor. Aklınıza ve şuurunuza uyan yeni fırsatlara açıksınız. 


 degnek-asi-tarot-anlami-ters-duz

Düz: ilham, kıvılcım, yeni girişim, tutku, coşku, enerji...

DEĞNEK ASI ANLAMI


Değnek ası kalbinizi takip etmeniz ve tutkunuzu yaşamanız için sizi teşvik eder. Yeni bir proje için güçlü bir isteğiniz varsa, (ancak işe yarayıp yaramayacağını soruyorsanız) bu kart size tutkunuzu sürdürmenizi söylüyor.

Yeni bir Proje veya bir fikriniz varsa, (deneme amaçlı) küçük adımlarla başlayabilirsiniz. Sizi iyi hissettiriyorsa yapmaya devam edin; iyi değilse, ayarlamalar yapın ve tekrar deneyin. Enerjiniz, özveriniz ve motivasyonunuz sizin rehberleriniz olsun.

Bunun doğru bir proje olup olmadığına dair bir işaret arıyorsanız, Değnek Ası buna kocaman bir EVET diyor.

Değnek asındaki Filizlenen değnek ve arka plandaki verimli arazi, bu fikrin tatmin edici bir şeye dönüşme potansiyeline sahip olduğunun göstergeleridir. ilk adımlarınızı atmak için yaratıcı enerjinizi ve tutkunuzu kullanın. Belli bir işe başlamadan önce her şeyi planlamayı tercih etseniz bile, değnek Ası içgüdülerinizi de dinlemenizi ister.

Size İyi bir fikir gibi görünüyorsa, büyük olasılıkla öyledir. Bu nedenle işleri ilerletmek için birkaç temel ilkeyle başlayın ve daha sonra daha karmaşık etkinlikler yoluyla fikirlerinizi geliştirmeye devam edin. Önemli olan, planlama ya da araştırmaya zaman harcamak yerine hemen hareket etmenizdir.

Değneklerin  potansiyeli yüksek olsa da, bazen garantisi olmayan sonuçları temsil ettiğini de unutmayın.

Değnek Ası (veya Asaların ası) henüz ağaca dönüşmemiş bir fidanı temsil ediyor; Büyük umut veriyor, ancak çalışmalarınızı uzun vadede en üst düzeye çıkarmak size bağlı. Bu kartı, büyük bir ateş yakmak için gerekli olan kıvılcım olarak görün; ancak alevlerin yanması için sadece kıvılcımın yeterli olmadığını unutmayın. Değnek Ası, kişisel ve manevi düzeyde büyüme fırsatınız olduğunu gösterebilir.

Yaratıcı ruhunuzu keşfetmek için özel derslere ya da bir kursa yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Örneğin, bir fotoğrafçılık kursuna, bir Tarot kursuna veya kişisel gelişim kurslarına kayıt olabilirsiniz. Bu deneyimin size daha da fazla olanaklar açacağına inanın.

Ters Değnek Ası Anlamı


Ters: gecikmeler, tutku eksikliği, enerji eksikliği, tereddüt... 

Ters değnek ası bazı fikirleriniz olduğunu, ancak bu fikirleri nasıl hayata geçireceğinizi bilmediğinizi gösteriyor. Enerjiniz ve tutkunuz olabilir, ama onları ifade etmek için henüz net bir çıkışınız yok.

Bir fikrin peşine düşmeden önce başka bir şeyin olmasını beklemiş olabilirsiniz. Ya da, güveniniz devreye girene kadar fikrinizi gizli tutmayı tercih etmiş olabilirsiniz. Tüm bu harika fikirleri harekete geçirmek için yaratıcı enerjinizden faydalanmanın bir yolunu bulmalısınız.

Ters Değnek Ası, yaşamdaki amacınızı ve tam olarak ne yapmanız gerektiğini anlamakta zorlandığınızı gösterebilir. Bu yön eksikliği, enerji seviyenizi ve motivasyonunuzu azaltarak sizi ilhamsız bırakabilir.

Bu küçük arkana kartının ters çıkması bazı gecikmelerin,  proje ve fikirlerinizi engellediğinin bir işareti olabilir. Özellikle eylem odaklıysanız ve faaliyetlerinizde yeni bir ivme kazanmaya başladıysanız çok sabırsız hissedeceksiniz. Buradaki kilit mesaj şudur: 'Şimdi değil, belki sonra.

Başarı için zamanlama çok önemlidir, bu yüzden sabırlı olun ve ilerlemek için en iyi fırsatı bekleyin.

Sonuç olarak  daha iyi seçeneğinizin olup olmadığını sorgulayarak, zamanınızı ve enerjinizi tüketiyorsunuz. Bu durgunluğu gidermek için, önce gerçek tutkunuzun ne olduğuna odaklanmanız gerekir; sizi motive etmiyorsa bu hedefe gitmenin bir anlamı yoktur. Bu nedenle, neyin peşinde olduğunuzu ve bu durumdan ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kendinize zaman ayırın.

1 Comments

Lütfen Yorum Yapmadan Önce bir dakikanızı ayırarak Yorum Politikası sayfamızı ziyaret ediniz.
EmoticonEmoticon