DEĞNEK BEŞLİSİ

degnek-beslisi-tarot-anlami-ters-duz

Düz: çatışma, rekabet, tartışmalar, saldırganlık, gerginlik, rakipler, ego çatışmaları, talipler arasındaki rekabet, sevgililer arasında çatışma, eğlenceli şakalar, meslektaşlar arasındaki rekabet, rekabetçi çalışma ortamı, mali istikrarsızlık, parayla ilgili çatışmalar. Siyasi rekabet.

AÇIKLAMA


Değnek Beşlisinde beş adam asalarını silah olarak kullanarak birbirleriyle savaşıyorlar. Adamlar değneklerini kaldırmıştır fakat kimse kimseye vurmuyor veya yaralamıyor. Sanki bu sahnede çatışma yaratmak ve anlaşmazlık çıkarmak dışında gerçek bir amaç yok gibi görünüyor. 

Her biri farklı geçmişlerini ve inanç sistemlerini simgeleyen, birbirleriyle uyum ve ortak zemin bulamadıklarını öne süren farklı bir kıyafet giymiş.

Değnek Beşlisi Anlamı


Tarot'ta tüm beşler çatışmayı ve değişimi temsil eder. Bu kart savaş, gerginlik ve rekabetin ortasında olduğunuzu gösterir ve hedeflerinize ilerlemenizi etkiler. Hedefe ulaşmaya çabalarken sürekli muhalefetle uğraşıyorsunuz. 

Değnek beşlisinde herkes birbirine bir şeyler duyurmak için savaşıyor. Ama kimse kimseyi dinlemiyor. Herkesin farklı bir görüşü olduğunda ve kimse kimseyi dinlemediğinde, çatışmalar ve yanlış anlaşılmalar kaçınılmazdır.

Kendinizi böyle durumda bulursanız, bunu kaos ve düzensizliğin önüne geçme fırsatı olarak görün. Başkalarının söylediklerini dinlemek için bir dakikanızı ayırın.

Amaç birbirinize uyum sağlamak ve herkesin kendi davasını savunmasına izin vermektir. Belki de bu süreçte karşıt fikirler daha yumuşak ve daha sessiz olabilir. Ayrıca beklediğiniz saygıyı alabilirsiniz.
Bazen bu tür zararsız tartışmalar, beyin fırtınası ve problem çözme açısından çok verimli olabilir. Fikirlerinizi test edebileceğiniz ve başkaları tarafından geliştirilebileceği yapıcı bir ortama ihtiyacınız olabilir.

Fikirlerinizin ve eylemlerinizin kalitesini artırmaya yönelik bazı tartışmalara açık olun.

Değnek Beşlisi çeşitliliği ve görüş farklılıklarını temsil eder. Farklı kültürlerden insanlarla başa çıkabilir veya yaşam tarzlarını kabul etmek için mücadele edebilirsiniz. Her insanın ortaya koymak için benzersiz bir fikre sahip olduğunu ve bu fikirler sayesinde daha fazla bilgi edinerek fayda sağlayacağınızı bilin. 

İsteseniz de istemeseniz de bir geçiş (hatta dönüşüm) geliyor

Değnek Beşlisi Aşk Anlamı


Aşk hayatınız söz konusu olduğunda eylem planı yapmanız gerekiyor. Bekarsanız, arzu ettiğiniz kişinin çok sayıda talibi olabileceği için rekabet etmeniz gerekebilir. Bu rekabete dikkat edin ve çok kuvvetli olun. 

Zaten bir ilişkiniz varsa, bazı küçük çatışmalar olabilir. Başlangıçta küçük bir şaka olarak başlayan bir şeyin, büyük tartışmalara dönüşmemesine dikkat edin. Muhtemelen buradaki olaylar çok ciddi değil. Bununla birlikte her şeyi eğlenceli tutmaya çalışın.

Kariyer


Bu küçük arkana kartı, rekabetçi doğasından ötürü kariyeriniz için önemlidir. Bu kart çeşitli endüstrilerde çalışan kişiler arasında yaygındır. Durum böyle değilse (işinizin rekabetçi bir tarafı yoksa), belirli konulardaki çatışmanın bir sonucu olarak geçici bir durumdur. 

Yükseltmek veya yeni bir pozisyon için bir kişiye karşı mücadele ediyor olabilirsiniz. Şu anda karşılaştığınız belirli çatışmalardan bağımsız olarak, başkalarının egolarıyla uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Önünüzdeki zorlukları geçebileceğiniz ve yolunuzu engellemeye çalışan şeyleri ortadan kaldırabileceğiniz açıktır. Unutmayın, başarılı olabilirsiniz.

Para Anlamı


Mali istikrarsızlık döneminde olabilirsiniz. Geçicidir ancak savaşmalısınız. Bu savaş sıkı çalışmak veya mali durumunuzu kontrol etmek için önemli ölçüde çaba sarf etmek şeklinde olabilir. Mevcut durumunuz dengesiz değilse, yakında para konusunda birisiyle tartışabilirsiniz. Bu tartışma ya sevdiğiniz biriyle ya da bir yabancıyla olabilir. Ödeme gibi basit işlerin bile stresli ve anlaşmazlıklarla dolu olduğunu görebilirsiniz.

Değnek Beşlisi Ters


Ters: çatışmaların sonu, işbirliği, anlaşmalar, uyum, barış, çatışmadan kaçınma, ilişkilerde barışı korumaya çalışmak, çözüm üretmek, işyerinde rekabete son, mali stres sonrası güven, parayla ilgili çatışmalarda artış

Ters Değnek Beşlisi iç çatışmayla karşı karşıya olduğunuzu gösteriyor. Göç, küreselleşme veya çevre gibi tartışmalı konularda görüşünüz üzerinden fikir hırsızlığı yapılabilir!

 Etrafınızda güçlü görüşlere sahip birileri var ve bu  muazzam miktarda gerilim ve anlaşmazlık yaratıyor.

Bazen size meydan okunduğu zaman yeni bilgiler keşfediyor ve bakış açınızı tekrar değiştiriyorsunuz. Bu süreç faydalıdır;

iyi araştırılmış ve iyi düşünülmüş bir bakış açısı, amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacaktır. 

Bazı çatışmalar, (yapıcıysa ve altta yatan sorunlara bir çözüm üretecekse) yararlı olabilir.

Ters Değnek Beşlisi  mümkün mertebede çatışmayı önleme eğiliminde olduğunuzu gösterebilir. Herhangi bir gerginliğin sizi huzursuz ettiğini görebilirsiniz. Yani, bu negatif enerjinin çoğunu saptırırsınız ve sorunu görmezden gelirsiniz.

Ters Değnek Beşlisi  bir mücadeleden sonra rahat bir iç çekiş gibidir. Artık rekabete karşı değilsiniz ve 'Orada olabilirsiniz'. ilişkilerinizde kendinizi daha güvende hissediyorsunuz. Artık kendinizi kanıtlamanıza gerek yok.

Ters Aşk Anlamı


ilişkilerinizde çatışmalardan kaçındığınızdan emin olun. dürüstlük ve netlik sağlandığı sürece çatışmalar ortadan kalkabilir.

Ters Kariyer Anlamı 


Bu kart Son zamanlarda çalışma hayatınızda olan çatışma ve rekabetin sona erdiği anlamına gelir. Daha az rekabetçi bir sektöre geçiyor olabilirsiniz veya çevrenizdeki ortam giderek daha kolay ve rahat hale geliyor olabilir. Ne olursa olsun, bu hoş bir değişikliktir. Enerjinizi hayatınızın diğer yönlerine harcayabilirsiniz.

Ters Para Anlamı


Bu kart Finansal stresten kurtulmak anlamına gelebilir. Kendi mali durumunuza karşı bir savaşı tamamladınız ve daha istikrarlı bir zamana girmek üzeresiniz.

Lütfen Yorum Yapmadan Önce bir dakikanızı ayırarak Yorum Politikası sayfamızı ziyaret ediniz.
EmoticonEmoticon