DEĞNEK DOKUZLUSU

degnek-dokuzlusu-tarot-anlami

Düz: Sebat, esneklik, azim, başarı, yorgunluk, ekonomik baskı, geçici baskı, değişim.


Açıklama 


Değnek dokuzlusu  elindeki değneğe yaslanan ve arkasında sekiz değnek  bulunan zayıf görünümlü bir adamı gösterir. Adam yaralı görünüyor,  ama yine de savaşmaya hazır ve kazanmak istiyor. Son bir savaş için umut ve kararlılığı var. 

Bu kart  Zorlukların , umutların ve zaferlerin karışımını gösteren bir karttır.

Değnek Dokuzlusu Tarot Anlamı 


Değnek Dokuzlusu, kişinin dengesini yitirmesine sebep olacak birçok sorunla karşı karşıya kalınsa bile  büyük umutları simgeleyen bir karttır. 

Bu kart, çok fazla çaba göstermiş birinin hayatını sembolize eder, ancak kararlılık ve iradesiyle  bunların üstesinden gelecektir.

Bu kazanılan savaşlar sekiz değnek ile sembolize edilmiş; ancak, kişinin karşılaşabileceği daha fazla şey olabilir. Tüm bunlar, kişinin hedefine ulaşması ya da görevinde başarılı olması için gerekli şeylerdir.

Bu kart, başarıya ulaşmak için vereceğiniz mücadelenin umut ve cesaret göstergesidir.

Değnek dokuzlusu, birçok deneme yapmış birinin hayatını sembolize eder, ancak kararlılık ve irade ile bunların üstesinden gelecektir. Bu küçük arkana kartı aynı zamanda kişinin ihanete uğradığı ve böylece başkalarına karşı güvensiz hissettiği anlamına da gelebilir. Bunun nedeni birkaç kez olan bir şey olabilir. Umutsuz hissettirse bile, bu bakış açısının değişmek üzere olduğunun inancı da var.

Birileri ya da bir şey, geçmiş hakkındaki görüşlerinizi değiştirebilir.

Aşk Anlamı 


Çok defa tecrübe ettiniz ve şimdi önünüzdeki zorluklarla yüzleşmeye hazırsınız, Bu kart arzu ettiğiniz sevginin fedakarlık ile elde edilebileceğini bildiğinizi gösterir. Aslında bu sevginin doğasıdır. 

Bir aydınlık şimdi size doğru geliyor ve siz bunun için hazırlanıyorsunuz. Romantik hayatınız söz konusu olduğunda ileriye doğru büyük bir adım atmak üzeresiniz. Değnek Dokuzlusu ilişkinizde başarılı olacağınızı söylüyor.

Kariyer Anlamı


Değnek dokuzlusu Mücadelenizin henüz bitmediğini ama yakında biteceğini gösteriyor.
Biriktirdiğiniz ve umudu kestiğiniz bazı tecrübelerinizi değerlendirebileceğiniz yeni bir ışık doğabilir.
Şu anda, muhtemelen yorgunsunuz. Savaş devam ediyor ama muhtemelen daha uzun süre savaşmaya devam etmek için çok yorgun hissediyorsunuz.

Bu kart, şu anda kariyerinizde karşılaştığınız sıkıntıların geçici olduğunu gösterir. Belki de son zamanlarda iş yükünüz ağırdı, ama hafifleyecek. 

Sorunlarınız ne zaman gevşerse, sonuna kadar savaşacak güce sahip olduğunuzu göreceksiniz. Savaş henüz kazanılmadı!

Para Anlamı 


Muhtemelen ekonomik sıkıntı içinde değilsiniz ama biraz baskı altındasınız. Tasarruf yapmak veya mali durumunuzdan ödün vermek yerine başka bir gelir kaynağı bulmayı düşünün. (Vardiyalı bir işte çalışıyorsanız, fazla mesai yapmayı düşünün.) Bunun kalıcı bir değişiklik olması gerekmez. Yakında bu ekonomik baskıdan kurtulacaksınız.

Ters Değnek Dokuzlusu Anlamı 


Ters: inatçılık, sertlik, savunmasızlık, uzlaşamamak, vazgeçmek.

Bu kartı çekenlerin güven sorunu olabilir;  Bu nedenle kendileri ve diğerleri arasında kendi kişisel hapishanelerine dönüşen bir sınır yaratmışlardır. Değnek Dokuzlusu Ters çıktığında, risk alan biri olmadığınızın işareti olabilir. Yaklaşan bazı zorluklarla yüzleşmek için yeterli kaynağınız olmadığından korkabilirsiniz, bu yüzden kaçmaya açık olabilirsiniz.

Bununla birlikte, bu değişmesi gereken bir durumdur, çünkü ilerlemenizi engelleyen kendi yarattığınız bir kısıtlama olabilir. Sizi cesur olmaya teşvik eder, ancak gelecekte size mal olabilecek dikkatsiz veya aceleci kararlar vermemeye de dikkat edin.

Değnek dokuzlusu ters çıktığında, sizi etkileyen büyük bir kişisel korkunun varlığını gösterebilir. Bu nedenle, korku sizi tüketmeden ve ilerlemenizi engellemeden önce onunla başa çıkmak için bir şeyler yapmanız çok önemlidir.

Ters Aşk Anlamı 


Romantik yaşamınızda yaptığınız tüm çalışmalar size beklediğiniz sonuçları vermiyor olabilir. Tüm çabalarınıza rağmen, uğruna savaştığınız ilişkinin sizi yorduğunu ve tükettiğini hissedebilirsiniz.

Anlaşmazlıklar gayet doğaldır, çünkü sonuçta iki farklı kişisiniz; Ancak ilişkinizde yapıcı olmaya istekli olan tek kişi olmadığınızdan emin olun; her ikiniz de başarılı bir ilişki için uzlaşmaya ve orta yolu bulmaya istekli olmalıdır. Bekarsanız, etrafınızdaki insanlara sınır koymadığınızdan emin olmalısınız .

Kariyer Anlamı 


Sağlam bir yorgunluk yaşıyor olabilirsiniz. Son zamanlarda iş dolayısıyla tüm enerjiniz tükenmiş olabilir.  İşinizin sadece hayatın bir parçası olduğunu unutmayın. Değişim, gelişimin bir parçasıdır. Güçlü veya inatçı olup olmadığınızı belirlemek için kendi kendinize eleştirel olun.

Para Anlamı 

Ters değnek dokuzlusu, mali durumunuz için sorumluluk almanızı gerektiren bir işarettir. Gelecekte mali durumunuza zarar verecek harcamalara yönelmeyin. Örneğin, borcunuz hakkında stresli iseniz  lüzumsuz para harcamayın. Şu anda mali sorumluluk değerli eşyalarınıza özellikle dikkat etmek anlamına da gelir. Şimdi onlara yeterince dikkat etmezseniz, kayıp olduklarını görebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapmadan Önce bir dakikanızı ayırarak Yorum Politikası sayfamızı ziyaret ediniz.
EmoticonEmoticon