KUPA KRALI

kupa-krali-ters-duz-anlami-tarot-arbak

Düz: Duygusal olarak dengeli, merhametli, diplomatik.

Kupa Kralı Açıklama 

Kupa Kralı sağlam ve büyük bir tahtta oturuyor - otoritesinin ve statüsünün sembolü olarak mavi bir tunik ve altın bir pelerin giyiyor. Kralın Boynundaki balık muskası yaratıcılığı sembolize ediyor. Sağ elinde duyguları temsil eden bir kupa tutuyor ve sol elinde güç ve kontrolü gösteren bir asa var.

Diğer Kupa kartlarının aksine, kral kupasına bakmıyor ve başka bir yere odaklanmış gibi görünüyor; belki de duygusal benliğinde hâlihazırda ustalaşmış olabilir.

Kupa Kralı, çalkantılı bir denizin ortasında bir granit blok üzerinde yüzüyor gibi görünüyor. Sağ tarafında bir balık atlıyor, solda dalgalara rağmen bir gemi yelken açıyor. Bu görüntüler, Kralın zor koşullarda bile sakin ve dengeli kalabildiğini. Duygularını dengelerken gücü ve kontrolü elinde tuttuğunu simgeliyor.

KUPA KRALI ANLAMI


Kupa Kralı  duygu, yaratıcılık ve bilinçaltı alanlarındaki ustalığı temsil eder. Duygularınızı mükemmel şekilde kontrol altında tutuyorsunuz. Hayat size kazık attığında bile, bu zorluklarda baş edebilmek için duygusal olgunluğunuza ve istikrarınıza güveniyorsunuz. Dış etkenlerin size ulaşmasına izin vermiyorsunuz; bunun yerine duygusal olarak dengeli ve sakin bir yaklaşım seçerek dramdan uzak duruyorsunuz.

Kupa Kralı, başkalarından negatif enerji aldığınızda duygusal olarak olgun kalmanız gerektiğini söyler. Duygusal düzeyde neyin kabul edilebilir ve neyin kabul edilemez olduğunu anlayarak kendi sınırlarınızı çizin. Bu Kral olaylara at gözlüğüyle bakar. Aklını zekice kararlar almak için kullanır ve dışarıdan gelebilecek herhangi bir etki onun ahlakını ve inançlarını etkileyemez. 

Duygularınıza sadık kalın ve başkalarının sizi rotadan çıkarmasına izin vermeyin.

Kupa Kralı, beyin ve kalp arasındaki mükemmel dengeyi temsil eder. Bir durumu mantıklı olarak değerlendirir ve yönetir; aynı zamanda sezgileri de kuvvetlidir. 

Bir lider olarak, herkesin mutlu olmasını sağlamayı düşündüğünüz gibi hedeflerinize ulaşmayı da önemsiyorsunuz. Eğer mantık ve duygularınızın dengede olmadığını düşünüyorsanız, kendinizi yeniden hizalamak için bu Kralın enerjisini kullanın. 

Kupa kralı, Bir Kral olarak baba enerjisine sahiptir ve bir Kupa kartı olarak duygusal benliği ön plana çıkarır.

Duygular, yaratıcılık ve ilişkiler söz konusu olduğunda akıllı tavsiyelerde bulunur ve insan dinamiğini bütünüyle görebilir. Kupa Kralı diğerlerine karşı şefkatlidir, sabır ve anlayışa dayalı güçlü bağlar ve ilişkiler yaratır. İletişim kurduğu kişiler onun güçlü duygularından nasibini alır. Kupa kralı Sizin için ideal bir akıl hocası, koç veya rehber olabilir.

Kupa Kralı Ters


Ters: Öz şefkat, içsel duygular, huysuzluk, duygusal manipülasyon.

Ters Kupa Kralı dikkatinizi en dipteki duygularınıza odakladığınızı gösterir. Bilinçaltınızda saklanan duyguları ve bu duyguların sizi nasıl etkilediğini keşfediyorsunuz. Bu çalışma sayesinde  güçlü bir kontrol mekanizması kazanabilirsiniz. Bilinç altınıza derinlemesine seyahat edebilmeniz için daha fazla kitap okuyabilir, eğitimli bir danışmanla görüşebilir veya terapi desteği alabilirsiniz.

Ayrıca Ters Kupa Kralı duygusal travmaya eğilimli olduğunuzu gösterebilir.  Düz kartın aksine dış etkenler sizi etkileyebilir, endişeleriniz çoğalabilir, duygusal bir öfke nöbeti geçirebilirsiniz. Huysuz, depresif ve endişeli hissedebilirsiniz. Kendinize karşı merhametten yoksun olabilirsiniz.

Ters kupa Kralı, duygularınızı bastırdığınızı ve dış dünyadan çekildiğinizi gösterebilir, çünkü duygularınızla yüzleşirseniz olabileceklerden korkuyorsunuz. Duygularınız içinizde biriktiği için duygusal patlama riski altındasınız. Bu patlama olmadan önce size yardımcı olacak bir terapist bulmayı düşünün. Bazen Ters Kupa Kralı duygusal manipülasyon yoluyla başkalarını cezalandırma yeteneğine sahip kibirli birini temsil edebilir. Kendiniz hakkında belirsiz hissediyor olabilirsiniz. Doğrulamak için Lütfen destek kartlarına bakın.

Lütfen Yorum Yapmadan Önce bir dakikanızı ayırarak Yorum Politikası sayfamızı ziyaret ediniz.
EmoticonEmoticon