KUPA ŞÖVALYESİ

kupa-sovalyesi-tarotrti-anlami-ters-duz-anlami-tarot-arbak

DÜZ: Yaratıcılık, romantizm, çekicilik, hayal gücü, güzellik.

TERS: Aşırı aktif hayal gücü, sahtelik, kıskançlık, karamsarlık.

Beyaz bir ata gururla binen genç bir şövalye, elçi edasıyla elinde bir kupa tutuyor. Kupa Şövalyesi Kılıç Şövalyesinin aksine bu atı koşturmuyor . Bunun yerine yavaş yavaş ilerliyor ve bu sakin yürüyüş barış izlenimi bırakıyor. Atın enerji ve gücü temsil ettiği bilinmektedir. Atın rengi, maneviyat, ışık ve saflığın sembolü olan beyaz renktedir.

Kupa Şövalyesi Anlamı 


Gerçek şu ki Kupa Şövalyesi tarottaki tüm Şövalye kartları arasında en kadınsı karttır. Duygu ve sezgi yeteneklerini kullanarak  kişileri baştan çıkartır. Kupa şövalyesi cinsiyetlerine bakılmaksızın diğerleri için oldukça çekici bir modeldir. Sezgi ve duygularıyla sürekli temas halindedir ve bu yeteneğini başkalarını kendine çekmek için ustaca kullanır. Diğerlerine karşı şefkatli ve anlayışlıdır, çünkü kendi duygularını diğerleriyle eşit tutabilir.

Bu Şövalye kibar, şefkatli ve kadınsıdır. Sevgilisine romantik bir şiir yazıyor, bir sanat yaratıyor veya elinde bir kadeh şampanya ile gün batımını izliyor olabilir. Kalbi tamamen açık. Aşkını kısıtlamadan veya endişe duymadan başkalarıyla özgürce paylaşır; sevgiye aşıktır.

Kupa Şövalyesi kartını gördüyseniz, aklınızda bir şeyi hayal ettiniz ve şimdi bu hayali gerçeğe dönüştürmek için ilerliyorsunuz. Duygularınıza, hayal gücünüze ve sezgilerinize dayanarak bir sanat projesi ya da yapmayı düşündüğünüz başka bir şey olabilir. Tutkularınızı ve büyük fikirlerinizi keşfetmeye açık olun. Şimdi onları 'gerçeğe' dönüştürme zamanı.

Tüm Şövalyelerin ortak noktaları insancıl, romantik, fedakar ve merhametli olmalarıdır. Bir vizyonunuz var ve onu gerçeğe dönüştürmeye hazırsınız. Kalbiniz tarafından yönetiliyorsunuz ve herkes için barış istiyorsunuz. Karar vermek söz konusu olduğunda, Kupa Şövalyesi duygu ve kalp tarafından yönetilir. Bir durum hakkında nasıl hissettiğine bağlı olarak kararlar verir. Bazı istisnalar olsa da bu kararlar genelde doğrudur.

Ters Kupa Şövalyesi 


Ters Kupa Şövalyesi , tıpkı değnek ikilisi  gibi yaratıcı bir projeniz olduğunu, ancak henüz üzerinde çalışmaya hazır olmadığınızı söylüyor. Zamanınızın çoğunu, bu proje hakkındaki artıları ve eksileri düşünerek geçirebilirsiniz. 

Bu kart aynı zamanda bir süredir fikir aşamasında olduğunuzu ve artık fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmeniz gerektiğini hatırlatıyor olabilir. Ama bundan önce ne kadar tutacağını, ne kadar zaman alacağını, hangi kaynaklara ihtiyacınız olacağını vb. şeyleri Öğrenin. Projeniz daha fazla güçlenecektir.

Ters Kupa Şövalyesi bazen somurtkan, karamsar ve kıskanç olduğunuzu gösterebilir. Bu huylarınız yüzünden hayal kurma ve gerçekleştirme fırsatı bulamıyor olabilirsiniz. Duygularınızı kontrol altına almanız gerekebilir. Bu kart bazen, hayata aşırı romantik bakan ve gerçeklikle bağlantısı kesilen birini tanımlar.

Lütfen Yorum Yapmadan Önce bir dakikanızı ayırarak Yorum Politikası sayfamızı ziyaret ediniz.
EmoticonEmoticon