ASILAN ADAM TAROT KARTI

Asılan Adam Tarot Kartında, baş aşağı asılı şekilde dünyayı tamamen farklı bir pencereden izleyen biri sembolize edilmiş. Asılan adamın sakin yüz ifadesine bakılırsa, bu pozisyonda durmak onun tercihi. Başında iç görü, farkındalık ve aydınlanmayı simgeleyen bir hâle bulunuyor.


Sağ ayağı ağaca bağlanmış, ancak sol ayağı serbest kalmış, sol dizini bükerek sağ bacağının arkasına sıkıştırmış. ellerini arkadan tutmuş, ters üçgen oluşturuyor.

asilan-adam-tarot-karti-ters-duz-anlami 

Asılan Adam Anlamı 


Asılan Adam, bir sonraki adıma geçmeden önce biraz beklememiz gerektiğini hatırlatır ya da evren bunu sizin adınıza yapar.

Asılan Adam, artık size hizmet etmeyen kalıplaşmış fikir ve davranışlarınızı serbest bırakmaya çağırıyor, böylece dünyanıza yeni bir pencereden bakabilir ve yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. Eğer bu kart  yıkılan kule ile geldiyse, şu andaki pozisyonunuzu daha ciddi anlamda sorgulamanız gerekecek.

Direnmeyin 


Bu beklemeniz gönüllü veya istemsiz olabilir. Eğer sezgilerinize güvenirseniz, işler rayından çıkmadan önce ne zaman frene basacağınızı ya da harekete geçeceğinizi anlamaya başlayacaksınız.

Asılan adam, eğer bunu siz yapmazsanız evrenin muhtemelen sizin için yapacağını söylüyor. Evren bunu size uygularken, yaptığınız her şey engellere takılacak, işleriniz sarpa saracak ve sizi depresyona kadar sürükleyecektir, fakat tüm bunlar sizin iyiliğiniz içindir. Evrenin yasaları çetindir.

Zaman Ayırın 


Asılan Adam, proje ve faaliyetlerinizin beklenmedik şekilde ve aniden duracağını söylüyor. Evrenle inatlaşmayın. Daha iyi olmak için gaza basmayın. Bunun yerine, bazı şeyleri yeniden değerlendirmek için duraklayın.

Size hoş gelmese de, Sizin için daha iyi olabilecek fırsatları görmek için kendinize zaman ayırın. Yeni bir şey ortaya çıkıyor ve bunun için zaman ayırmanız gerekiyor.

Akışına bırakın 


Asılan Adam, duraklama dönemi için bir davetiyedir. Bu dönemde beklentilerinizden çok farklı bir başlangıç olacak. Elbette bunu yaparken önemli projeleri beklemeye almak zorunda kalabilirsiniz, fakat buna değecektir.

Bu, hayatta yükselmenize yardımcı olacak yegane yolunuzdur. Eğer direnirseniz, mevcut durumunuzda daha fazla engelle karşılaşacaksınız; direnmek yerine akışına bırakın.

Kabul edin ve farklı şeyler deneyin 


Asılan Adam bazen hayatınızda sıkışıp kaldığınızı veya kısıtlandığınızı gösteriyor olabilir. Sizi bu sıkışmış konumda tutan nedir? İlerlemenizi engelleyen nedir? İşte bu noktada Asılan Adam sizden teslim olmanızı ve akışına bırakmanızı istiyor.

Mevcut koşullarınıza direnmek yerine, kabul edin ve akışına bırakın.


Asılan adam aynı zamanda bakış açınızı ve enerjinizi değiştirmeye yönelik bazı adımlar atmanızı istiyor. Örneğin doğa yürüyüşüne çıkmak, izole olmak ya da tam tersi evden çıkmak, yeni bir ülkeye seyahat etmek, günlük rutinlerinizi değiştirmek gibi...

Ters Asılan Adam 


Düz Asılan adam, sizi bir an için duraklamaya ve olaylara farklı bir pencereden bakmaya teşvik eder. bu kart Ters çıkarsa , bu kart duraklama düğmesine basmanız gerektiğini bildiğinizi gösterir, ancak yine de siz buna direniyorsunuz.

Ruhunuz ve bedeniniz sizden yavaşlamanızı istiyor, ama zihniniz rutinlere devam ediyor. Çok geç olmadan durun ve dinlenin. Evreni görmezden gelirseniz çökersiniz.

Hayatınız bir süredir duraksadıysa, Ters asılan Adam, şimdi yeni bir bakış açısı ve yenilenmişlik hissi ile ilerleyebileceğinizin olumlu bir işareti olabilir.

Bu büyük arkana kartı, bir karar veya bir eylemi durdurduğunuza da işaret edebilir.

Lütfen Yorum Yapmadan Önce bir dakikanızı ayırarak Yorum Politikası sayfamızı ziyaret ediniz.
EmoticonEmoticon