ÖLÜM TAROT KARTI ANLAMI

Ölüm Tarot kartı, muhtemelen en çok korkulan ve yanlış anlaşılan karttır. Sadece kartın adını duyan çoğu insan endişeye kapılıyor. Ölüm kartını görünce öleceklerini sanıyorlar. Rahatlayın! 


olum-tarot-karti-ters-duz-ask-para

Ölüm Tarot Anlamı 


Ölüm kartı, tarot falındaki en pozitif kartlardan biridir. Ölüm kartı ölüm anlamına gelmez. Bu kart, geçmişte ne yaptıysanız, evrenin size onun karşılığını vereceğini bildirir. Bu iradeniz dışında gerçekleşecek ani bir değişim olacaktır.

Asılan Adam'la gelen bir duraklama ve düşünme döneminden sonra, Ölüm kartı hayatınızdaki bazı şeylerin işe yaramadığını ve bunun yerine çok önemli ve çok değerli bir şeyin size doğru geldiğini temsil ediyor.


Yeni Bir ilişki, yeni bir iş, yeni bir ülke,  yeni bir kariyer ya da sizin için çok önemli olabilecek farklı bir şey olabilir.

Ölüm kartı çok daha değerli ve önemli bir şeyin ortaya çıkma olasılığını Sembolize eder.

Nasıl ki dünya hayatı, ahiret hayatından daha değersiz görünüyorsa, Ölüm kartının anlamı da değersiz olan bir şeyin yerine, çok daha iyi bir şeyin geleceğini sembolize ediyor. Geçmişi unutmanız ve yeni olasılıklara hazırlanmanız gerekiyor. Bazı travmalarımız varsa geçmişi unutmak zor olabilir, ancak yakında güzel şeyler olacak. Bu gerekli sona direnmeyin. Evren size gerekeni yollayacaktır. Eğer direnirseniz hem duygusal hem de fiziksel olarak yıpranırsınız, ancak pozitif hayal gücünüzü kullanırsanız harika hissedersiniz.

Alternatif olarak, 

Ölüm kartı, büyük bir kişisel değişime girdiğinizi gösterir. Bu kart, diğerlerini şaşırtacak ve hayran bırakacak bir değişimin işaretidir. Artık her yönden değişiyorsunuz. Siz zaten sürekli değişmek istediniz ve farkında olmadan yavaş yavaş değiştiniz.

Kendi kusurlarınızı bilerek ne yapmanız gerektiği konusunda sürekli düşündünüz. Belki Fark etmediniz ama büyük değişimler yaşadınız.

İnsanın kendini bilmesi zaten bir değişimin alametidir. Kendinizi sürekli sorguladınız. Hem fiziksel hem ruhsal yönden eksiklerinizi biliyorsunuz. Belki de tam olarak amacınıza ulaşamamış olabilirsiniz ama bunun farkında olmak da büyük bir değişimin habercisidir.

Ölüm Kartı, önemli bir değişimi ve geçişi sembolize ediyor. Bu büyük arkana kartı, kendinizi değiştirmeniz ve yenilikler için geçmişi tamamen unutmanız anlamına gelir.  Ölüm kartında ani  beklenmedik ve irademiz dışında gerçekleşecek olan değişim vardır. Bu değişim evrenin bize vereceği bir armağan da olabilir, bir bela da olabilir.

Geçmişte ne ektiysek onu biçeriz. Bu nedenle, Ölüm kartı irademiz dışında evrenin bize vereceği kesin bir değişimi sembolize ediyor. Bu büyük değişiklik, beraberinde sizin için yeni fırsatlar ve avantajlar yaratan bir dizi beklenmedik sürprizler getirecek.

Son olarak bu kart, geçmişteki bazı kötü alışkanlıklarınızı bırakmanızı öneren bir karttır. Hayatınızda her zaman sorunlara sebep olan bazı alışkanlıklarınız varsa onları artık azaltarak bırakmalısınız.

Ters Ölüm 


Ters Ölüm kartı, değişime direndiğiniz anlamına geliyor. Bazı değişimlere karşı koyamayız, eğer karşı koymaya çalışırsak, bize kalan tek şey yorgunluk ve bitkinlik olur.  Gecenin ya da gündüzün seyrini değiştirebilir miyiz? Bunu değiştirmek için ne kadar mücadele etsek de yersizdir. Elimizde sadece yorgunluk ve bitkinlik kalır. 

Ters Ölüm kartı, değişime direnmek yerine, onu kucaklamamızı önerir.

Değişime EVET d
emek bizim açımızdan iyi olacaktır. Geçmişi unutarak bu güne odaklanmayı öğrenince, geleceğimiz için güzel bir adım atmış oluruz. 

Süreci hızlandırmak için şu olumlamayı tekrarlayın;

 “Değişimi tüm kalbimle kucaklıyorum.” 

 Bu olumlamayı yaptıkça mükemmel değişimi gözlerinizle göreceksiniz.

Alternatif olarak, 
 
Ters Ölüm kartı, büyük bir kişisel değişime girdiğinizi gösterir. Bu kart, diğerlerini şaşırtacak ve hayran bırakacak bir değişimin işaretidir. Artık her yönden değişiyorsunuz. Siz zaten sürekli değişmek istediniz ve farkında olmadan yavaş yavaş değiştiniz. Kendi kusurlarınızı bilerek ne yapmanız gerektiği konusunda sürekli düşündünüz. Belki Fark etmediniz ama büyük değişimler yaşadınız. İnsanın kendini bilmesi zaten bir değişimin alametidir. Kendinizi sürekli sorguladınız. Hem fiziksel hem ruhsal yönden eksiklerinizi biliyorsunuz. Belki tam amacınıza ulaşmamış olabilirsiniz ama bu da büyük bir değişimin habercisidir.

Lütfen Yorum Yapmadan Önce bir dakikanızı ayırarak Yorum Politikası sayfamızı ziyaret ediniz.
EmoticonEmoticon