TAROT MAHKEME KARTI ANLAMI

MAHKEME

Mahkeme kartı, mezardan çıkıp gökyüzüne bakan çıplak insanları gösterir. Yukarıda, Sur'a üfleyen israfil meleği sembolize edilmiş. 

Mezardan çıkan insanlar tam bir teslimiyet halinde yargılanmayı bekliyor. Surun üflenmesi, bir çağın bitişi ve yeni bir çağın başlangıcıdır. Sur üflendikten sonra gerçekler meydana çıkar ve yargı süreci başlar ve herkes daha önce ne ektiyse onu biçer.

mahkeme-karti-ters-duz-anlami

MAHKEME TAROT KARTININ ANLAMI 

Mahkeme kartı sizi daha yüksek bir bilinç seviyesine ulaşmaya çağırıyor. Ruhsal bir uyanış deneyimliyorsunuz. Eski benliğinizi unutarak, gerçekte kim olduğunuzun farkına varacaksınız.

Mahkeme kartı hayatınızı değiştirecek bir karar vermeniz gerektiğini belirtir, ancak Adalet kartı'ndan farklı olarak, bu karar sezgisel ve mantıksal olacaktır.

Bir dönüm noktasındasınız ve yapacağınız herhangi bir seçimin uzun vadede etkili olacağını unutmayın! Sezgilerinize ve mantığınıza güvenin ve doğru yolda olduğunuzu bilin. İçinde bulunduğunuz durum hakkında bir netliğe ihtiyacınız varsa, size rehberlik etmesi için geçmiş tecrübelerinizi hatırlayın.

Mahkeme kartı, önemli bir karar aşamasında olduğunuzun habercisidir. Geçmiş deneyimlerinizi gözden geçirerek değerlendirdiniz ve çok şey öğrendiniz. Tüm belirsiz parçalar sonunda birleşti ve her şey belirgin olmaya başladı..

Bu birleşme derin yaralarınızı iyileştirdi ve şimdi geçmişi unutabilirsiniz. Pişmanlık , suçluluk duygusu ve üzüntülerin sona erdiğini göreceksiniz.

Bu dönemden sonra yeni zorluklar gelecektir, fakat geçmiş tecrübeleriniz bu zorlukların üstesinden gelmenizde size rehber olacaktır. Bu dönemde sizinkine benzer sıkıntılar yaşamış kişilerle karşılaşacaksınız. Size yol göstermelerine ve size yardım etmelerine izin verin, aynı zamanda siz de onlara yardım edin.

TERS MAHKEME KARTI 


Ters mahkeme kartı, kendinizi değerlendirmeyi reddettiğiniz anlamına geliyor. Bazı gizli kalmış suçlarınız ya da günahlarınızdan dolayı, başkalarının sizi yargılamasından korkuyorsunuz. Geçmişte işlediğiniz hatalardan doğan pişmanlıkları ve bunlarla alakalı suçluluk duygusu veya utançları gidermek için kendinizi affedin.

Hatalarınızı kabul edin ve kendinizi sevin. Unutmayın ki pişmanlık, Allah'ın sizi affettiğinin alametidir. Bir çok İnsan yaptıklarına pişman olmak şöyle dursun , hatırlamaz bile. Bu yönden kendinize değer vermeniz gerekiyor. Allah sizi affetti, şimdi siz kendinizi affedin. Eğer üzerinizde kul hakkı varsa o kişilere hakkını ödeyin. Yüzleşmek istemiyorsanız, onlar adına yoksul birine sadaka verin ya da adak adayın. Bu şekilde gerçek anlamda rahatladığınızı ve arındığınızı hissedersiniz.

Takıntılarınızdan Kurtulun 


Ters Mahkeme Kartı, evrenin size bazı mesajlar gönderdiği anlamına geliyor, fakat siz bu mesajları görmezden geliyorsunuz. Geçmiş takıntılarınız, önünüze setler çekiyor, bu yüzden önünüzü göremiyorsunuz.

Önüne bakmadan ilerleyen biri, en basit işleri bile başaramaz.  Yolda arkasına bakarak yürüyen biri sürekli bir yerlere toslar.

Bu haldeyken ne sorumluluk alabilirsiniz, ne de fedakarlık yapabilirsiniz. Fedakarlıktan korkuyorsunuz ya da herhangi bir role adım atmaya hazır hissetmiyorsunuz.

Allah sizi seviyor ve pişmanlıklarınızı biliyor. Ayette belirtildiği gibi "Eğer siz günah işlemeseydiniz, Allah sizi helak eder ve yerinize, günah işleyip, peşinden tövbe eden kullar yaratırdı." 

Şeytan,  insanların aklına her türlü düşünceyi sokabilir. Bu düşüncelerin bizden olmadığını bilerek,  fiiliyata geçirmemek için mücadele etmek zorundayız. Yoksa şeytan amacına ulaşmış olur.

İnsan günah işlemeye meyillidir, önemli olan geçmişten pişmanlık duymaktır. "Pişmanlık" insanı insan yapan özelliktir. Yediği naneleri hiç hatırlamayanlara ne derseniz deyin.

İç Sesinizi Bastırın 


Ters mahkeme kartı kendinizden sürekli şüphe ettiğinizi ve bazı şeyleri çok fazla abarttığınızı gösterebilir. Düşüncelerinizden kurtulma şansınız zor gibi görünse de bunun doğru olmadığının farkındasınız. Kurtulmak istiyorsunuz ama kurtulamıyorsunuz. Bu derin şüphe, potansiyelinizi yok ediyor ve ilerleyemiyorsunuz.

Sizi sürekli eleştiren iç sesinizi bastırmanın bir yolunu bulmalısınız. Yukarıda yazdığım gibi, ibadet, sadaka, adak gibi icraatlarla bu sesi susturun.

Bu ses kısıldıktan sonra, ona aşağılayıcı bir isim takın ve ne zaman içeriden size seslenirse, ona bu aşağılık isimle hitap ederek ona baskı uygulayın. Bu iç ses yıllarca sizi aşağıladı, şimdi sıra sizde!

Lütfen Yorum Yapmadan Önce bir dakikanızı ayırarak Yorum Politikası sayfamızı ziyaret ediniz.
EmoticonEmoticon