TAROT DELİ ANLAMI

DELİ TAROT AÇIKLAMA 


Deli  0 olarak adlandırılır ve sınırsız potansiyel içerir ; Bu nedenle Tarot kartlarının sıralamasında belirli bir yeri yoktur. Deli, Büyük Arkana'nın başına ya da sonuna yerleştirilebilir. Büyük Arkana çoğu zaman Delinin hayattaki yolculuğu olarak kabul edilir ve bu nedenle, deli her zaman oradadır ve bu nedenle sayıya ihtiyacı yoktur.

deli-tarot-anlami


Budala(Deli) Tarot kartında, genç bir adam yeni bir maceraya başlarken, dünyayı umursamadan bir uçurumun kenarında duruyor. Gökyüzüne (ve Evrene) doğru bakıyor ve bilinmeyene doğru uçurumdan atlamak üzere olduğunun farkında değil.

Omzunun üstünde ihtiyaç duyduğu her şeyi içeren mütevazı bir bohçası var. Sol elindeki beyaz gül, saflığını ve masumiyetini temsil eder. Ve ayağının dibinde, sadakati ve korumayı temsil eden bazı dersleri öğrenmeye teşvik eden küçük bir beyaz köpek var. Delinin arkasındaki dağlar gelecekteki zorlukları sembolize ediyor. Ama budala şu ​​an onları umursamıyor; keşif gezisine daha çok odaklanmış durumda.

BUDALA(DELİ) TAROT ANLAMI 


Deli(Budala)Tarot kartı yeni başlangıçların, fırsatların ve potansiyelin kartıdır. Siz de Tıpkı bu genç adam gibi, uçurumun kenarında duruyor ve bilinmeyene ilk adımınızı atmayı düşünüyorsunuz. Yolculuğunuzun başlangıcındasınız. Nereye gittiğinizi tam olarak bilmeseniz de, bu inanç size yeter. Şimdi Evrenin sizi götüreceği yere odaklanabilirsiniz.

Deli tarot kartı, yeni adımlarınız için sizi merak ve heyecan duygusu yaşamaya teşvik ediyor. Rüzgara karşı dikkatli olun ve bilinmeyeni kucaklamaya hazır olun. Ne olabileceği veya olmayabileceği konusunda herhangi bir korkuyu veya endişeyi bırakın. Bu yeni deneyimler kişisel gelişim ve macera ile ilgilidir.

Tam olarak hazır veya donanımlı hissetmeseniz bile, bu inanç sıçramasını kabul edin (ne olabileceğini kim bilebilir ?!). Cidden, ne bekliyorsunuz? 

Başlamadan önce her şeyin planlanması gerektiğini düşünüyor musunuz? (Olmaz! Bu akıllıca olur.=) Sadece temel eşyalarınızla yolculuğa çıkıyorsunuz. Birisinin size yeşil ışık yakmasını beklemenize ya da bir takım becerilere, araçlara ve kaynaklara ihtiyacınız yok. Zaten bu şeyler hayatınızda yok ve sizden kaçıyorlar. Onlar olmadan Yola çıkacaksınız. Artık Hazırsınız! Eğer bir işaret bekliyorsanız, işte bu işarettir!

Bu, şu anda sizin için büyük bir fırsat. Bu büyülü zamandan en iyi şekilde yararlanmak ve yeni fikirlerinizi güçlü şekillerde ortaya çıkarmak için yaratıcı zihninizi bir spontanlık çizgisinde kullanın.

Deli Tarot kartı, rahatlamanız, oynamanız ve eğlenmeniz için davetiyedir. Hayatın büyük bir deney olduğunu düşünün ve her şeyi akışına bırakın.. Bu kart, sizi çevreleyen ve içinizden akan enerjiye izin vermenizi isteyen bir karttır. Merak ederek ve entrikalara adım atarak tam potansiyelinize ulaşın. Bir kez daha çocukmuş gibi yaşayın. Daha fazla gülün, dans edin ve kalbinizi serbest bırakın.

Korku, endişe veya şüphe ile mücadele ediyorsanız, meditasyon/ibadet yapmak için mükemmel bir zaman. Deli tarot kartı, cesur ve kaygısız biri olarak rehberinizdir. O, gerçekte kim olduğunuzun somutlaşmış halidir - özgür ruhunuz, içsel çocuğunuz ve oynak ruhunuz. Korkuyu her deneyimlediğinizde, Deli'nin özünü hatırlayın! Geleceğin ne olduğunu asla bilemezsiniz, ama tıpkı bir deli gibi Evrenin size yol boyunca size eşlik edeceğine güvenerek bilinmeyene adım atmalısınız. Şansınızı deneyin ve ne olduğunu görün.

Tarot Ters Budala (Deli) 


Ters Budala Kartı , yeni bir proje tasarladığınızı ancak henüz dünyaya 'sunmaya' hazır olmadığınızı gösteriyor. Uygun olmadığınızdan veya bu projeyi başarılı kılmak için gereken tüm ekipmanlara, becerilere ve kaynaklara sahip olmadığınızdan dolayı endişeli hissedebilirsiniz. Ya da belki de doğru zamanda olmadığınızı düşünüyorsunuzdur. Bir şey sizi geride tutuyor ve ilerlemenizi engelliyor. Şimdilik bu yeni fırsatı kendinize saklamayı tercih edebilirsiniz veya daha iyi bir zamana kadar bekleyebilirsiniz.

Sonucunu kestiremediğiniz herhangi bir eylemde bulunmaktan korkuyorsunuz. Bu genellikle her şeyi kontrol etme ihtiyacına dayanır. Bunu, Evren'in arkanızda olduğunu bilerek dengeleyin ve daha sonra ne olacağından emin olmasanız bile, bunu bir adım ileri taşıyabilirsiniz.

Ters Budala çok fazla risk aldığınızı ve pervasız hareket ettiğinizi gösterebilir. Şu anda eylemlerinizin sonuçlarına aldırmadan,  hem kendinizi hem de başkalarını riske sokan adımlar atabilirsiniz. Büyük resme bakın ve başkalarına zarar vermeden. Delinin özgür ruhunu nasıl koruyabileceğinizi düşünün.

2 Comments

Merhaba ben Manisa'dan yazıyorum. Bu tarot kartının ismi tam olarak nedir? Deli mi aptal mı yoksa budala mı?

Lütfen Yorum Yapmadan Önce bir dakikanızı ayırarak Yorum Politikası sayfamızı ziyaret ediniz.
EmoticonEmoticon