YIKILAN KULE TAROT ANLAMI

Yıkılan kule tarot kartı, kayalık bir dağın tepesine inşa edilmiş yüksek bir kuleyi gösterir. Yıldırım çarpmaları sonucu kulede yangın çıkmış ve iki kişi kuleden atlıyor. Bu bir kaos ve yıkım sahnesidir.


YIKILAN-KULE-TAROT-KART-ANLAMI

YIKILAN KULE AÇIKLAMA 

Düz: Ani değişim, kargaşa, kaos, ilham, uyanış

Kule sağlam bir yapıdır, ancak zayıf temeller üzerine inşa edildiği için, onu yıkmak için sadece bir yıldırım yetecektir. Bu kart yanlış yerde ve yanlış zamanda olmayı temsil ediyor.

Şimşek, ani bir enerji değişimi ve iç görü dalgalanmasını temsil eder. Yıldırım, Kulenin tepesinden giriyor ve yukarıdan aşağıya doğru tüm yapıyı alt üst ediyor. İnsanlar yanan kuleden umutsuzca atlayarak kaçıyorlar fakat düşerken onları neyin beklediğini bilmiyorlar. Kulenin etrafında zodyakın 12 işaretini ve Hayat Ağacının 10 noktasını temsil eden 22 alev var.

Yıkılan Kule Tarot Anlamı


Tarotta yıkılan kule anlamı, beklenmedik büyük değişiklik, kargaşa, yıkım ve kaos anlamına gelir. Boşanma, sevilen birinin ölümü, maddi kayıp, sağlık sorunları, doğal afet, iş kaybı ya da sizi yıpratabilecek herhangi bir olay olabilir. Kaçış yok. Değişim kendiliğinden gelecek, ama üzülmeyin. Her zaman bir şans ve açık kapı mutlaka bulunur.

Güvenli ve rahat olduğunuzu düşündüğünüz bir zamanda, Yıkılan kule bir anda kendini gösterir, sizi vurur ve atar.

Bir örnek verecek olursak, Bu tıpkı gösterişli ama temeli zayıf bir binada oturmak gibidir. Siz bu binayı görüntüsünden dolayı sağlam zannettiniz fakat küçük bir depremde yıkıldı, çünkü bilmediğiniz bir şey vardı. Gösterişli olmasına rağmen temelleri eksik ve zayıf yapılmıştı. Bu olaydan sonra artık kendinize söylediğiniz yalanlar yok olur gider ve gerçekler ortaya çıkar.

Belki de hayatınızı dengesiz ve zayıf temeller üzerine inşa ettiğinizin farkına varmadınız. Yanlış varsayımlar, güvensizlikler, yanılsamalar, yalanlar vb. Gerçek olduğunu düşündüğünüz her şey size sırtını döndü.

Şimdi neyin gerçek neyin sahte olduğunu sorguluyorsunuz; neye güvenip neye güvenemeyeceğiniz hakkında düşünüyorsunuz. Bu, özellikle temel inanç sisteminizle ilgili çok kafa karıştırıcı ve yönünüzü şaşırtan bir durum olabilir. Fakat zamanla, orijinal inançlarınızın yanlış bir anlayış(adet) üzerine inşa edildiğini göreceksiniz.

İlerlemenin en iyi yolu, bu yapının kendini imha etmesine izin vermektir, böylece yeniden inşa edebilir ve hayata yeniden odaklanabilirsiniz. Ve gerçekçi olalım - Yıkılan Kule gibi bir kart gördüyseniz, ne kadar istemeseniz de, yıkıma ve kaosa teslim olmaktan başka seçeneğiniz yok.

Bu değişim zordur ama buna güvenmeniz gerekir, daha sağlam temeller kurmak için sebepler gerekir. Bu yıkım her yönden yenilenmek için şarttır. Ne demişler? "Öldürmeyen acı güçlendirir"

Bu yıkılan Kule deneyiminden sonra, hayata yeni bir bakış açısı ile bakarak daha güçlü, daha akıllı ve daha dayanıklı hale geleceksiniz. Bu yaşananlar ruhsal gelişim ve aydınlanmanız için gereklidir ve süreç boyunca acı ve endişe yaşıyor olsanız bile, çok olumlu değişimler olacaktır.

Neyse ki, Yıkılan Kule her zaman acı ve kargaşa ile ilişkili değildir. Bu büyük arkana kartı manevi bir uyanışı veya ilhamı da gösterebilir. Çatlakların oluştuğunu görebilir ve tüm yapı yıkılmadan harekete geçebilirsiniz. Yıkılmadan önce büyük bir dönüşüm yaratabilirsiniz. Yıkılan kule kartı En olumlu haliyle, sizi engelleyen kalıplaşmış düşüncelerinizden kurtulmak için bir fırsattır.

Yıkılan Kule Ters 


TERS: Kişisel dönüşüm, değişim korkusu, felaketi önleme

Ters Yıkılan Kule, önemli bir kişisel dönüşüm geçirdiğinizi gösteriyor. Bu, değişimin genellikle dış şartlardan kaynaklandığı ve hatta sizi zorladığını hissedebileceğiniz düz yıkılan kule deneyiminden farklıdır.

Ters Yikilan Kule size değişikliğe teşvik ediyor ve temel inanç sisteminizi, değerlerinizi ve amacınızı sorgulamaya başlıyorsunuz. Yeni bir ruhsal yol keşfederek manevi bir uyanışa geçebilirsiniz.

Önemli konular hakkındaki inançlarınızı ve fikirlerinizi değiştirebilirsiniz. Ya da hayatınızın amacını ciddi olarak sorguladığınız varoluşsal bir krizden geçebilirsiniz. Bu rahatsız edici bir süreç olsa da, bu sürece güvenin ve bunun sizin için en iyisi olduğunu bilin.

Ters Yıkılan Kule
aynı zamanda değişime direndiğinizi ve hayatınızdaki çatlakları sıvayla kapattığınızın işareti olabilir. Ama unutmayın ki "güneş balçıkla sıvanmaz". Değişimi inkar edebilirsiniz. Ya da artık sizin için alakalı veya sağlıklı olmayan eski inanç sistemine bağlı kalabilirsiniz.

Hayatınızda ilerleme kaydetmek için bu zor zamanlardan geçmeniz gerekir. Ve bu değişime direnmeye devam ederseniz, bunun sadece hayatınızı daha da zorlaştıracağını bilin. Yıkılan kule tarot kartının getirdiği büyüme ve dönüşüm kaçınılmazdır. Saklanmak ya da inkar etmek işe yaramaz.

Ters Yıkılan Kule Son olarak, Büyük bir şeyin gerçekleşmek üzere olduğu konusunda sizi uyarıyor olabilir. Sezgilerinize güvenerek ve önünüzdeki yıkımı önlemek veya en aza indirmek için önceden plan yapmak için bir fırsatınız olabilir.

Lütfen Yorum Yapmadan Önce bir dakikanızı ayırarak Yorum Politikası sayfamızı ziyaret ediniz.
EmoticonEmoticon