KÜÇÜK ARKANA


kucuk-arkana-kartlari-minor-arkana-minor-arcana

Tarotta 56 Küçük Arkana kartı bulunmaktadır. Bu kartlar gün içinde yaşadığımız deneyimleri ve sıkıntılarımızı yansıtıyor. Küçük denilse de, bu kartların hayatınızda önemli bir etkisi olmayacağı anlamına gelmez.

Bu kartlar günlük yaşamınızda olan bitenle ilgilidir ve mevcut durumunuzun sizi nasıl etkilediği ve hedeflerinize ulaşmak için hangi adımları atmanız gerektiği konusunda size fikir verebilir. Küçük Arkana kartları genellikle geçici bir etkiye sahiptir; Yani, şu anda hayatınızda olup bitenler ve aldığınız kararlarla ilgili değiştirilebilen bir enerjiyi temsil ederler.

Anlamları


Tarot Kupa Kartları: Duyguları, sezgi ve yaratıcılığı temsil eder. Kupa kartları genellikle kendinizle ve diğerleriyle olan duygusal bağınızı gösterir. 

Tarot Tılsım kartları: İş ve maddi olayları temsil eder. Tılsım kartları genellikle kariyer ve servet hakkında tahmin yürütür.

Tarot Kılıç Kartları: Düşüncelerinizi, sözlerinizi ve eylemlerinizi temsil eder. Kılıç kartları genellikle fikirleriniz ve kararlarınız hakkında tahmin yürütür.

Tarot Değnek Kartları: Enerji, motivasyon ve tutkuyu temsil eder. Değnek kartları genellikle hayatınızdaki amaçlarınız, maneviyatınız ve yeni fikirleriniz hakkında Tahmin yürütür.

Tarot Küçük Arkana kartları size günlük yaşamınızda neler olup bittiğini ve bu olan bitenin sizi nasıl etkilediğini gösterir. Bu kartlar, hayatınız boyunca yaşadığınız deneyimleri, düşünceleri ve duyguları temsil eder. Bu kartlar size şu anda içinde bulunduğunuz temel durumu gösterecektir. Bu durum geçicidir ve değişebilir.

Küçük arkana kartları, hayatınız üzerinde kalıcı bir etkisi olmayan günlük konularla uğraştığınızı gösterir. Bu günlük sorunlar geçicidir ve size bu deneyimlerden bir şeyler öğrenme fırsatı verir. Uzun vadede ise Büyük Arkana kartları devreye girer.

Lütfen Yorum Yapmadan Önce bir dakikanızı ayırarak Yorum Politikası sayfamızı ziyaret ediniz.
EmoticonEmoticon