Kedi Türleri - Kulağa Hoş Gelen Kedi İsimleri

Kedi Türleri - Kulağa Hoş Gelen Kedi İsimleri

Eğer erkek ve dişi kedi  için bazı yenilikçi ve nadir isimler istiyorsanız, bu makaleyi okuyun. Size kesinlikle bir fikir verecek

 
Ve daha sonra cins, renk ve kedi özelliklerine bağlı olarak, size sevimli ve şık, erkek ve dişi kedi ismi listesini vereceğiz.

Kediler evcil ve vahşi olarak binlerce yıldır insanların ilgisini çekti ve bu süre boyunca bu hayvanların insanlarla ilişkisi çok çeşitli olmuştur.

İnsanlar, önceleri kedilere avcı olarak değer verdi, sonra onlara tanrı olarak taptı ve daha sonra onları şeytan olarak kurban etti.
 
Ne olursa olsun bu hayvanlar hala hayatta ve insanlar için büyük bir hayranlık uyandırıyor. Kediler genellikle güzellik, zarafet, gizem ve güç sembolleri olarak kullanılmıştır ve birçok sanatçı ve yazarlar için favori konu olmuştur.
Bugün, evcil kediler evcil hayvan olarak köpeklerden daha fazla nüfusa sahipler, fakat evcil köpeklerin sayısını da küçümsememek lazım.
Amerika Birleşik Devletleri'nde tam olarak kaç evcil kedi olduğunu kimse bilmiyor, ancak araştırmacılar 50 milyondan fazla evcil hayvan  olduğunu tahmin ediyor.
 
Yabani hayvanlar gibi serbestçe sokaklarda dolaşan evsiz kedilerin sayısını tahmin etmenin bir yolu yoktur. Muhtemelen ülke çapında şehirlerin ve kasabaların sokaklarında dolaşan milyonlarca kedi vardır.

Ayrıca Okuyun 
 

Kedi ismi :Kediler Etcil mi Otcul mu?

Kediler etobur hayvanlardır ve  sırasına göre altı cinse ayrılır:

Felis(Yanımızda yaşayan tür)
 Kedi ismi
 
 

Kedi ismi

 
 
Kedi ismi

 
Kedi ismi

Tüm evcil kedi türleri genellikle  Felis türüdür.

"Felis, kedigiller familyasından çok sayıda küçük kedi türünü kapsayan bir memeli cinsidir"
Kaynak
Felis - Vikipedi (wikipedia.org)

 
Felis Cinsi Kedilerden Biri
Felis-Cinsi-Kedi
 
Büyük ya da küçük Tüm kediler, vücut ağırlıklar farklı olsa da  gıda alışkanlıkları aynı sayılır. Küçük bir kedi gücünün yettiği her şeyi avlayarak yiyebilir. Ayrıca büyük bir kedinin avının artıklarını  keyifle tüketebilir.
 
Bu gıdalar kedinin büyüklüğüne bağlı olarak, büyük zebralar, geyik, antilop ve sığır küçük fareler ve kuşlar olarak değişir.
 
Yavru kediler öldürecekleri kadar büyük avları seçerek  tecrübe kazanırlar. Bu avlanma tecrübesi ileriki yıllarda onları kusursuz birer avcı haline getirerek büyük avlarını rahatlıkla avlamalarını sağlayacaktır.
 
Kediler kurbanlarını kurtlar gibi ezmeden onları sessizce takip ederek üzerine atlarlar. Bazen avlarının üzerine atlamak için yüksek hızda kısa mesafe koşusu yapmak zorunda kalırlar.

Bir kedi avlanırken,  yumuşak bir yastık üzerinde ilerlercesine sessizdir. Kendi rüzgarını kendisi dahi hissetmez. Ayrıca her ön ayaklarında beş keskin sivri pençeleri ve arka ayaklarının her birinde dört tane pençe vardır. Bunlarla kurbanı yakalar, pençeler ve dişleri ile kurbanının boğazını ısırır.
Kedilerin dili papilla denilen küçük sert dokularla  kaplıdır.

Gözün göz bebeği ışık veya karanlıkta geniş açılır ve gece görüşleri kuvvetlidir.  Ağız kenarlarından uzun, ağır bıyıklar büyür. Kediler tarafından yapılan sesler mewing, mırıldanma, uluma ve çığlıktır.
 
Aslan ve kaplan gibi büyük kedilerden bazıları sık sık kükrerken, jaguar ve leoparın çıkardığı sesler öksürük veya havlama olarak tanımlanır. Bu dört kedi hakkında ilginç bir şey boğazlarındaki  bazı kemiklerin oluşumunda bir fark nedeniyle, onların  mırıldanması yok olmuştur.

Lütfen Yorum Yapmadan Önce bir dakikanızı ayırarak Yorum Politikası sayfamızı ziyaret ediniz.
EmoticonEmoticon